נעמן רפרקטורים - מומחיות ומובילות כבר 70 שנה

אם גם אתם מתעניינים בבניית טאבון, תנור אפייה, אח או ארובה, בוודאי נתקלתם – אולי לראשונה בחייכם – בחומר הגלם בעל השם המוזר: אבן שמוט. לחומר הבנייה הייחודי הזה יש יתרונות רבים, וזה הזמן להכיר אותו לעומק, לדעת כיצד הוא נוצר ולהבין מדוע הוא הפך ל'שחקן' כל כך מרכזי בעולם החימום והאפייה.

בניגוד לכמה אבנים אחרות, אבן שמוט היא אבן מלאכותית - כלומר מעשה ידי אדם. האבן מבוססת על אבקת שמוט מיובשת וכתושה, הנוצרת מחרסית לבנה פשוטה בריכוז של כ-70%-65%. לאבקה מוסיפים גרגירי קוורץ גס וחומר מקשר, ובתום ערבוב החומרים יוצקים את הלבנים - והן נשלחות לכבישה ולשריפה בחום גבוה.

אופן השריפה משפיע על מאפייני האבן ועל הפרמטרים התפעוליים הבסיסיים שלה, ולכן יש חשיבות רבה למשך זמן השריפה בתנור – וכפי שנראה מיד, האבן מקבלת מאפיינים חסיני אש המקנים לה כמה יתרונות משמעותיים.

עמידות לחום - אחד מיתרונותיה הבולטים של אבן השמוט הוא היכולת לעמוד בטמפרטורות גבוהות במיוחד ולהיחשף לאורך זמן ובצורה ישירה ללהבה. כמו כן, האבן אינה מתעוותת גם בטמפרטורות גבוהות ואינה מתפוררת בחימום ממושך. למעשה, אבן שמוט ממוצעת יכולה לעמוד בחום של כ-1,500 מעלות (!) בלי להינזק.

מוליכות תרמית נמוכה – מאפיין זה מצטרף למאפיין נוסף - הצפיפות הנמוכה של לבנים אלו – ויחד הם הופכים את אבן השמוט לחומר הגלם המתאים ביותר לבניית טאבונים, תנורי אח, מתקני גריל, ארובות, וכן צינורות שונים המיועדים לחימום.

חוזק החומר – לחומרים חסיני אש בכלל, ולאבן השמוט בפרט, יש יכולת לעמוד בפני השפעות מכניות חזקות. המשמעות היא שתנורים ודומיהם שייבנו מאבן שמוט ייהנו מעמידות טבעית – כלומר יסבלו פחות משחיקה, מבלאי ומתקלות מכניות.

עמידות כימית – לבני שמוט סובלות בצורה מושלמת מגע כימי – כלומר אינן ניזוקות כאשר הן באות במגע עם חומצה או עם חומרים כימיים אחרים. המאפיין הזה מאפשר ניקוי מקיף ויסודי יותר של התנור, האח או הטאבון שנבנו מלבנים אלו.

השליטה בייצור – יתרון נוסף של האבן נובע מתהליך הייצור שלה. מכיוון שהיא נוצרת באופן מלאכותי, התהליך כולל בנייה מדויקת בהתאם לצורה הנדרשת – באופן שיאפשר להשתמש בלבנים בשיפוע, במבנה קונוס, בצורת טריז וכיו"ב.

בעוד שהייצור של לבני שמוט מתבצע בסטנדרטים בין-לאומיים אחידים, הרי שגודל הלבנים ומשקלן עשויים להשתנות ולנוע בין 2.5 ק"ג ל-6 ק"ג. גם המידות עשויות להשתנות, ובדרך כלל ניתקל בשלושה גדלים עיקריים (230X114X65 מ"מ, 300X150X65 מ"מ, או 250X125X65 מ"מ). הבדל נוסף בין הלבנים השונות יבוא לידי ביטוי בצפיפות ובפורוזיביות (נקבוביות) של המבנה.

תכונות נוספות של האבן הן המבנה המגורען שלה, צבעה הנוטה לצהבהב, הצליל שהיא מפיקה כשנוקשים עליה (צליל המזכיר מתכת), וכאמור – גם החוזק הרב שלה.

לא בכדי שמעתם על אבן השמוט בשלב זה בחייכם - כשאתם חושבים על תנורים, טאבונים או מתקנים לוהטים אחרים. המאפיינים הייחודיים של האבן הופכים אותה לאטרקטיבית במיוחד בכל הנוגע לחימום ואפייה, ורבים בוחרים בה כדי לבנות את התנור, האח או הטאבון הביתי שלהם.

בתעשייה נפוץ השימוש בלבני שמוט בדודי קיטור ובתנורי שריפה שונים. גם כשאתם נכנסים למאפייה או לפיצרייה השכונתית, סביר להניח שהתנור הלוהט שאתם רואים מאחורי האופה בנוי מאבן שמוט. גם לחיי היום-יום, כאמור, הגיעה האבן, והיא משמשת לבניית תנורי אח, טאבונים, ארובות ועוד.

בקיצור, אם בא לכם פוקאצ'ה, פיצה ביתית, או סתם תנור חימום לחורף , זכרו את אבן השמוט: היא מומלצת בחום – פשוטו כמשמעו.